Головна  →  Новини  →  15 січня 2024

У Києві набув чинності оновлений Порядок розміщення вивісок

У Києві набув чинності оновлений Порядок розміщення вивісок

12 січня у Києві набули чинності зміни до Порядку розміщення вивісок, які були ухвалені 14 грудня відповідним рішенням Київради. Зміни, що набули чинності з моменту їх офіційного оприлюднення, направлені на забезпечення більш естетичного використання простору на фасадах будинків та збереження історичного середовища міста.

Одним з нововведень є введення чітких формулювань визначень, термінів та вимог до розміщення вивіски. Розширені та уточнені вимоги стосуються розміру, матеріалів, техніки та стилістики вивісок, а також освітлення та інформаційного наповнення. Так, змінами було запроваджено мінімальну відстань між вивісками для одного власника. Крім того, було додано можливість розміщення комерційного найменування на вивісці. Це дозволить бізнесу, який перебуває на етапі реєстрації своєї торгової марки та не має юридичної можливості відобразити її на вивісці, натомість розмістити комерційне найменування свого закладу.

У рамках змін також передбачено уточнення підстав та місць, де розміщення вивісок не допускається, а також конкретизацію назв вулиць і меж зонування розміщення вивісок у місті Києві, для кращого розуміння додано графічне зображення форматних зон. Крім того, внесеними змінами було врегульовано питання розміщення маркіз, а також введено новий тип вивіски у формі інформаційної таблички, який не вимагає подачі повідомлення. У 5 разів підвищено відповідальність за повторне розміщення вивісок з порушеннями.

Рішення Київради базується на обговореннях з громадськістю та враховує її потреби, сприяючи більш естетичному та гармонійному використанню простору на фасадах будівель. Всі зміни розроблені з метою поліпшення візуального обличчя Києва та підвищення комфорту міського середовища для мешканців та гостей столиці.

Детально ознайомитися з оновленим Порядком розміщення вивісок у місті Києві можна на офіційному веб-сайті Київської міської ради за посиланням.

Перейти до спискуВерсiя для друку